Arıza Tespit İşlemleri

Arıza Tespit İşlemleri

Oto arıza tespit yöntemleri mevcut aracınızla yaşadığınız sorunlarda büyük önem kazanıyor. Araç teknolojisi geliştikçe teknolojik detaylar arttıkça arıza tespiti de eskiye oranla zorlaşıyor. Bu nedenle güncel arıza tespit cihazlarıyla çalışarak sorunun tespitini yapmak da önemli hale geliyor. Son teknoloji ile çalışan cihazlarla halk arasındaki tanımıyla “bilgisayarlı oto arıza tespiti” için servis noktamıza gidebilirsiniz. Ayrıca araç bakımı için ya da periyodik bakım için de sistem üzerinden online olarak randevu talebi oluşturmanız mümkün. İşleri kolaylaştıran yapısıyla Garaj Rodaj, aracınızla ilgili tüm ihtiyaçlarınızı tek noktada toplayarak konforlu bir süreç sunmayı amaçlıyor. 

Arabada Arıza Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Oto check-up ile genellikle bir araçtaki sorunları öğrenmek mümkün olur. Deneyimli oto bakım uzmanlarının yaptığı araba check-up sonuçları ile oto arıza tespiti için önemli verilere ulaşılabileceği gibi bazı öngörüler de yapılabilir. Böylece arızalar henüz meydana gelmeden de engellenebilir. Burada kullanıcının aracını düzenli olarak bakıma sokması ve doğru araba bakım istasyonlarını tercih etmesi önemlidir.

Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Aracınızda bir arıza oluştuğunda genellikle gösterge panelinde bir uyarı işareti belirir. Ancak bazen uyarı işareti olmamasına rağmen bir sorun olduğunu sürüş konforundan anlamanız mümkündür. Böyle durumlarda sorunun sebebini anlamak için araç arıza tespiti yapmak gerekir. Sorun, oto elektrik sisteminde mi, motorda mı, tekerleklerde mi, süspansiyon sisteminde mi ya da başka bir alanda mı anlamak gerekir. Araba arıza tespit işlemi sırasında aracın elektrik sistemi, süspansiyon sistemi, motoru ve daha pek çok parçası incelemeye alınır. Sorun bulunana kadar teknik inceleme devam eder.

Diğer Elektrik Hizmetleri

SERVİS UYARI LAMBASI SIFIRLAMA

BUJİ KABLOSU DEĞİŞİMİ

Oto Göstergelerin Kontrolü

Oto Far Ayarı ve Ampul Değişimi

Oto Buji Değişimi

Oto Sigorta Değişimi